Polonia Bytom - Odra Opole 4:0
Autor: GumisPB
15.09.2013, 11:06
altPolonia Bytom wygrała na własnym stadionie z Odrą Opole 4:0 w spotkaniu rozegranym w ramach ósmej kolejki II ligi grupy zachodniej. Bramki dla gospodarzy zdobywali Dawid Jarka, Bartosz Nowak dwie oraz Kamil Białkowski.

Początek spotkania należał do gości, którzy w pierwszych pięciu minutach stworzyli sobie dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola. W trzeciej minucie na bramkę uderzał Sebastian Deja, którego strzał odbił się od jednego z naszych obrońców i piłka wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później Tomasz Wawrzyniak oddał niesygnalizowany strzał z prawej strony boiska, a futbolówka, na nasze szczęście, trafiła w słupek naszej bramki.

W 14 minucie goście powinni wyjść na prowadzenie. Zamieszanie w naszej "16" próbował wykorzystać Cieluch, ale zawodnik Odry fatalnie przestrzelił z 13 metra.

Dwie minuty później Polonia zdobyła gola. Zalewski kapitalnie odebrał piłkę, ta trafiła do Białkowskiego, który natychmiast dośrodkował w pole karne Odry, gdzie Dawid Jarka uderzeniem głową pokonał Bartłomieja Danowskiego. W 26 minucie podwyższyć mógł Broniewicz, ale jego "główka" minimalnie minęła bramkę gości. Trzy minuty później z 25 metrów potężne uderzenie oddał Zalewski, Danowski wybił przed siebie piłkę, do której dopadł Bartosz Nowak, a nasz zawodnik bez problemu umieścił futbolówkę w siatce. W 38 minucie Poloniści zdobyli trzecią bramkę. Kapitalne podanie ze środka boiska otrzymał będący na prawej stronie Nowak, który popisał kilkunastometrowym rajdem, wbiegł w pole karne gości i silnym uderzeniem pokonał golkipera Odry.

W 53 minucie goście mogli zdobyć gola. Zawodnicy Odry krótko rozegrali rzut rożny, futbolówka trafiła pod nogi Deji, który oddał potężny strzał i tylko fantastyczna interwencja Sypniewskieog uchroniła Polonie przed utratą bramki. 60 sekund później piłkarze z Bytomia strzelili czwartego gola. Pięknego gola zdobył Białkowski, który będąc z lewej strony oddał strzał z ostrego kąta i pokonał Danowskiego. W 61 minucie na boisku pojawił się Jean Paulista, który zmienił Dawida Jarke.

W 66 minucie z rzutu wolnego uderzył Setlak, a piłka po jego uderzeniu minimalnie mineła bramkę gości. W 85 minucie Paulista znalazł się z piłką w polu karnym gości, jednak jeden z obrońców Odry zdołał ją Brazylijczykowi odebrać. W 90 minucie po rzucie rożnym piłkarze Odry stworzyli zamieszanie w naszej "16", ale pewna interwencja Sypniewskiego zażegnała zagrożenie.

Bramki: Jarka 16, Nowak 29 i 39, Białkowski 53,

Polonia: Sypniewski - Trznadel (71'), Odrzywolski, Broniewicz, Kowalski - Nowak (81' Walesa), Michalik, Setlak, Zalewski, Białkowski (76' Krzemień) - Jarka (61' Paulista)

Odra: Danowski - Skrzypczak, Surowiak, Michniewicz, Łoziński (58' Lalko)- Wolny (58' Sobczyński), Cieluch (46' Setla), Deja, Glanowski, Wawrzyniak - Tomanek

żółta kartka: Setlak