Podhale Nowy Targ - Polonia Bytom (zapowiedź 1. kolejki)
06.09.2007, 21:38
podhalenowytarg.jpgpolonia_bytom.jpgJuz jutro o godzinie 18 w Hali Lodowej w Nowym Targu odbędzie się inauguracyjne spotkanie Polskiej Ligi Hokejowej (PLH) sezonu 2007/2008, w którym Mistrz Polski Podhale Nowy Targ podejmie drużynę bytomskiej Polonii. Hokeiści z Bytomia to tegoroczny beniaminek, który po pięciu sezonach gry w I lidze awansował do Elity. Gospodarze przygotowywali się do sezonu za naszą południową granicą, gdzie rozgrywali większość sparingów z zespołami słowackimi.Wyniki tych gier nie mogą napawać optymizmem kibiców „Szarotek”, ale nie od dziś wiadomo jaka przepaść dzieli polski i słowacki hokej.
Po sezonie 2006/2007 z drużyny Mistrza Polski odeszli: Marek Batkiewicz (koniec kariery), Vladimir Buril (TKH Toruń), Mateusz Iskrzycki (Cracovia), Tomas Jakeš (GKS Tychy), Tomasz Koszarek (TKH Toruń), Mateusz Malinowski (koniec kariery), Jacek Zamojski (koniec kariery). Dawid Słowakiewicz i Przemysław Piekarz szukają klubów. Podczas przerwy letniej do "Szarotek" dołączyli Artur Ziaja (KTH Krynica), Bartłomiej Gaj (HC GKS Katowice), Zbigniew Podlipni (Cracovia), Robert Pospišil (EC Kapfenberg), Bartłomiej Bomba (Liptovsky Mikulaš), Zdzisław Zaręba (Landshut) oraz trzech młodych zawodników MMKS Nowy Targ - Artur Kret, Jarosław Furca, Bartłomiej Niesłuchowski.
Jeżeli chodzi o drużynę gości to tegoroczny beniaminek. Przed sezonem przygotowywali się poza własną "bazą treningową", ponieważ w bytomskiej "Stodole" przeprowadzany jest remont. Hokeiści Polonii brali udział w dwóch turniejach (w Jastrzębiu i w Toruniu) gdzie zajmowali ostatnie miejsca. Natomiast w sparingach dwukrotnie zremisowali 2:2 z Unią Oświecim i 3:3 z GKS Tychy oraz dwukrotnie wygrali 5:3 z... Unią oświęcim i 3:2 z... GKS Tychy. Po awansie z klubu odeszli  Artur Orłoś (wyjazd za granicę), Dariusz Gruszka (Tri-City Storm USHL, USA), Tomasz Peksa (Naprzód Janów),Adrian Krzysztofik (HC GKS Katowice), Rafał Tkacz szuka klubu, a Zbigniew Sierocki i Robert Mandla zakończyli karierę. W ich miejsce przybyli Paweł Garbarczyk (Legia Warszawa), Michał Krokosz (KTH Krynica), Kamil Vantura (SC Blue Bucks Kolin, Cze) Gabriel da Costa (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Rutkowski (Zagłębie Sosnowiec) i kanadyjczyk z polskim paszportem Justin Mazurek (Bonnyville Pontiacs).
Drużyny mają zróżnicowane cele w tym sezonie - Polonia jako beniaminek ma za zadanie utrzymać się w Ekstralidze, natomiast Podhale broni mistrzowskiego tytułu. Faworyt spotkania jest tylko jeden, więc każdy inny wynik niż zwycięstwo Podhala można uznać za dużą niespodziankę.
 

Reklamy

Silesia Style

Spy-Tech

Miejsce na twoją reklamę

Miejsce na twoją reklamę

SKK na Facebook'u

Ogloszenie